فاطمه الزهرا (سلام الله علیها) خفر
الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُمفــرصــت خــدمــت


این وبلاگ توسط معاون فرهنگی مدرسه مبارکه جهت ارائه مطالب مفید و حضور فعال طلاب در فضای مجازی راه اندازی شده است. الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُماسفند 1395
شن یک دو سه چهار پنج جم
 << <   > >>
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        ذکـر امـروزمـون


ذکر روزهای هفتهاوقــات شــرعــی


جــســتــجــو

لـیـنـک ها


khamenei.irسـورهـ


سوره قرآنتــدبّــر


آیه قرآنخاکریز


مهدویت امام زمان (عج)رتـبـه

دوســتــان مــن


 • مدرسه علمیه کوثر ورامین
 • مدرسه علمیه فاطمیه شهرکرد
 • آقای کیانی
 • ساجدي
 • تسنیم
 • باستي
 • رضا کیانی
 • بهرام نژاد
 • the best mind
 • مدیر وبلاگ (تازه کام)
 • ستاره مشرقی
 • میم.ر


 •  
    خار چشـــم دشمنان ...

  استاد شهید آیت‌الله سیدمحمدباقرصدر این دسته‌های عزاداری خار چشم ستمگران است. همین هیئت‌ها و شعائر هستند که بذر محبت حسین علیه السلام و اسلام را در دل نسل‌های [مختلف] کاشته‌اند. باید با تمام توان برای حفظ این شعائر تلاش کنیم، هرچند برخی از آن‌ها نیازمند ترمیم و اصلاح هستند.

  منبع: السيرة والمسيرة في حقائق ووثائق، ج٣، ص٣٢۵

  اشتراک گذاری این مطلب!

  موضوعات: مناسبت, محرم
  [پنجشنبه 1395-09-04] [ 07:22:00 ب.ظ ]   لینک ثابت

    تشکـر مقـام معـظم رهبـری از دولـت، ملّـت و عشـایر عـراق ...

   

  مَنْ لَمْ یَشْکُرِا الَْمخْلُوق لَمْ یَشْکُرِ الخَالِق

  من همین‌جا مناسب میدانم و لازم میدانم به‌مناسبت یاد از آن اجتماع عظیم، از دولت عراق، ملّت عراق، عشایر عراق که در این آزمون بسیار مهم فداکاری کردند، خدمت کردند، کَرم و بزرگواری نشان دادند، تشکّر کنم.

  دفتر اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

  اشتراک گذاری این مطلب!

  موضوعات: مناسبت, محرم
  [یکشنبه 1395-08-30] [ 11:06:00 ب.ظ ]   لینک ثابت

    دانشمند و مفسری که همراه با جابر به کربلا رفت... ...


  ابو الحسن، عطیّۀ بن سعد عوفی، همسفر جوان و خالص جابر در ماجرای اربعین بود. عطیه از محدثان عالیقدر عالم اسلام است.  او مردی مبارز و مجاهدی نستوه و در عین حال عالمی پر مایه بود. وی اهل کوفه و در زمان خلافت امیر مؤمنان(علیه السلام) دیده به جهان گشود. طبق نقل طبری نامگذاری عطیه به درخواست پدرش از جانب حضرت امیر(علیه السلام) بود.

   عطیه همراه و همدل جابر در این سفر نورانی و تاریخی بود، عده ای از روی بی اطلاعی از تاریخ، وی را غلام جابر پنداشته اند و یکی از بزرگترین دانشمندان و مفسران اسلامی را به این گمنامی نام برده اند.


  عطیه این زائر پر شور حسینی در اولین اربعین شهدای کربلا، علاوه بر آن که از راویان حدیث و از مجاهدان بزرگ دینی است، یکی از بزرگترین علمای تفسیر قرآن مجید است و تفسیری در پنج جلد بر قرآن نوشته است؛ قدر و شأن و مقام علمی عطیه، وی را با مقام شامخ شهدای کربلا نیز آشنا ساخت و در سفری بی مانند جابر، وی را همراهی کرد.


  جابر بن عبدالله انصاری این صحابه بزرگ پیامبر(صل الله علیه و آله) و عطیه بن سعد عوفی زائران راستین سرور جوانان اهل بهشت، به ما آموختند که تربت حسینی(علیه السلام) و خاک کربلا را باید توتیای چشم خود کرد.

  به ما آموخت که در هیچ سن و موقعیتی، زیارت حرم حسینی را نباید از لیست آرزوهای بزرگ خود محو کنیم. در این سفر که هجرتی بزرگ بود و همه می دانستند و می دانیم که در هر قدمش هزاران خطر نهفته بود امتی را از خواب بیدار کرد و به آنها راه و رسم دینداری و وفای به عهد را آموخت. پس تا نام حسین(علیه السلام) بر سر زبانها است و تا اربعین حسین(علیه السلام) و عاشورا در میان مسلمانهاست، یاد و نام او و دوست همراهش عطیه عوفی نیز زنده است.


  منبع: این مقاله در کتاب «بر شرحی از حماسه و حضور» سازمان تبلیغات اسلامی به چاپ رسیده است.

  اشتراک گذاری این مطلب!

  موضوعات: مناسبت, محرم
   [ 09:12:00 ب.ظ ]   لینک ثابت

  [تماس ] [ورود]  [آرشیوها]